Esta         Fiesta

Anna Biernat

Click here to edit subtitle

Since Aug 2013

Salsation — specyfika zajęć

Mianem salsation (nazwa to połączenie dwóch słów: hiszpańskiego salsa i angielskiego sensation, które oznaczają: sos i uczucie; trening ten jest zatem mieszanką rytmów, w których ważne są emocje) określa się połączenie elementów tańca z ćwiczeniami. Pomysłodawcą tego treningu jest wenezuelski choreograf i tancerz — Alejandro Angulo.

Ta forma aktywności (przeznaczona dla każdego) stanowi zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych jak na przykład salsa, samba czy flamenco.

Salsation angażuje nie tylko ciało, ale i umysł (choreografie służą poprawie umiejętności radzenia sobie ze złymi emocjami). Najważniejsza jest dobra zabawa — przy okazji rozwijamy muzykalność, świadomość własnego ciała i pracujemy nad sprawnością fizyczną, bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej.

Salsation to zajęcia dla osób, które chciałyby kilka razy w tygodniu poruszać się rekreacyjnie. Przed treningiem właściwym przeprowadza się rozgrzewkęizolowaną. Wykonuje się ćwiczenia rozgrzewające na każdą partię mięśni z osobna, zaczynając od górnych części ciała.

Istotą zajęć salsation jest wykonywanie choreografii przygotowanej i zaprezentowanej przez instruktora w rytm dynamicznej muzyki (co sprawia, że w trakcie godziny możemy spalić około 500–850 kcal). Układ taneczny nie jest skomplikowany, nie wymaga również bardzo dobrej kondycji fizycznej czy uprzedniej znajomości figur tanecznych.

W czasie treningu poprzez kroki taneczne uczestnicy zajęć opowiadają historię (ruchy ciała odpowiadają treści utworu; chodzi o to, aby przekazać emocje poprzez ruch), co pozwala również odizolować się od spraw codziennych.

ZUMBA

to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku.

Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami.

Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist …. i wiele innych.

Podczas godziny takich ćwiczeń tanecznych spalasz 800-1000 kalorii !!!


Zumba sentao to połączenie treningu tanecznego i wzmacniającego. To program, który pozwala na wzmocnienie i ujędrnienie ciała, intensyfikując trening cardio. Jak podkreśla sam Beto Perez zumba sentao jest świetnym programem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zumbą, ponieważ program ten łączy w sobie taniec i tradycyjne ruchy fitness.

Zumba Sentao to trening tonizujący, to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić i wysmuklić swoje ciało. Ćwiczenia są bardzo intensywne, dlatego po godzinnym treningu będziesz z pewnością mokry od potu, ale na pewno uśmiechnięty.

Trening, dzięki wykorzystaniu krzesła pozwala wzmocnić brzuch i górą część ciała, jak również ujędrnić pośladki. W zajęciach ważne jest świadome napinanie mięśni. Choreografie są energiczne, ale utwory są spokojniejsze niż przy Zumbie. Jest to celowe, aby ćwiczenia zostały wykonane precyzyjnie. Wtedy przynoszą oczekiwane rezultaty.

Zumba Sentao to połączenie ćwiczeń typu cardio oraz dynamicznych ćwiczeń oporowych, stworzone do wzmocnienia pracy mięśni przy rytmach muzyki. Program ten gwarantuje uczestnikom bezpieczny, efektywny i całkowicie nowy trening całego ciała! Rytm tańca będący podstawą zajęć sprawia, że uczestnicy bardzo dobrze się bawią i z ochotą wracają na kolejne zajęcia.

Zumba Sentao jest treningiem radosnym, alternatywnym i efektywnym, stanowi dla uczestników wyzwanie i pokazuje nową ścieżkę ćwiczeń siłowych.

Zumba Gold to program skierowany do wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe.

Zajęcia oparte są na podobnej formule, co Zumba klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności i tempa. W przypadku tej formy treningu wydłużono także element rozgrzewki i cool down.

Zumba Gold to zajęcia przeznaczone dla osób zaczynających przygodę z Zumbą, dla kobiet w ciąży i Pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. To również doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, do chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób w wieku 50+.

Zumba Gold wpływa na ogólne zwiększenie siły fizycznej i wydolności, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni.

Zumba Gold to:
* poprawa wydolności układu krążenia
* poprawa gęstości tkanki kostnej, zapobieganie osteoporozie
* poprawa równowagi i koordynacji ruchów

a w rezultacie szybsze spalanie kalorii, poprawa sylwetki, lepsza kondycja i większa możliwość bezbolesnego wykonywania codziennych zajęć.

Zumba Gold to pełniejszy wypoczynek, który pomoże Wam na zmniejszenie depresji i stresu a jednocześnie pozwoli na podniesienie jakości życia.

Solo Latino

Marzysz o nauczeniu się kroków żywiołowej samby, energicznej cha cha cha czy zmysłowej rumby, ale nie masz partnera do tańca? Chciałabyś nauczyć się ruszać jak latynoskie tancerki, a przy okazji zgubić kilka zbędnych kilogramów?

Jeśli tak, te zajęcia są właśnie dla Ciebie. W czasie regularnych zajęć będziesz miała okazję poznać gorące rytmy tańców latynoamerykańskich takich jak: samba, cha cha cha, rumba, jive, salsa. Tańcząc lepiej poznasz swoje ciało, nauczysz się ładnie poruszać, nabierzesz pewności siebie i przypomnisz sobie jaką radość daje taniec…

Eleganckie, kobiece ruchy bioder, rąk, miękkość i zmysłowość – tego wszystko można nauczyć się na zajęciach Latino Solo, by potem na imprezie królować na parkiecie wzbudzając zazdrość koleżanek oraz podziw mężczyzn.


Taniec Towarzyski

Chcesz aktywnie, w miłej atmosferze odprężyć się po pracy, a przy okazji
nauczyć się tańczyć?
W takim razie,kurs tańca towarzyskiego to świetny pomysł !

Program zajęć obejmuje tańce latyno-amerykańskie: cha- cha, samba, rock&roll
oraz tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep
oraz tańce użytkowe disco samba i disco swing.

Wszystkie w/w tańce są wprowadzane w odpowiedniej kolejności i nie wszystkie
od razu i jednocześnie. Stopień trudności kroków oraz ilość tańców zwiększa
się wraz z czasem trwania kursu. Etap początkujący kursu trwa 3 miesiące. Po
tym okresie zaproponujemy Wam możliwość kontynuacji kursu na poziomie
średnio-zaawansowanym, a później zaawansowanym (przejścia na kolejne etapy
często odbywają się w tej samej grupie i nie wiąże się to ze zmianą terminu
kursu). Takie zajęcia to przede wszystkim ciekawy, aktywny i odprężający sposób

spędzenia wolnego czasu. Kurs tańca towarzyskiego sprawi, że poczujecie się
swobodnie i pewnie na parkiecie.


ZumbKids®

to niesamowita przygoda z ruchem i tańcem dla najmłodszych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od ok. 4 do 12 roku życia, w szczególności zaś dla tych z nich, które mają nieskończone pokłady energii. Zumba Kids to program Zumba®, a więc: szalona zabawa, porywająca muzyka, taniec oraz specjalnie dla dzieci przygotowane proste układy choreograficzne, które sprawią, że Twoje dziecko zakocha się w tych zajęciach.

Korzyści jakie Zumba Kids za sobą niesie są nieocenione:

 • kształtują koordynację ruchową dziecka;
 • poprawiają jego zdolności motoryczne;
 • wyrabiają pamięć ruchową;
 • pozwalają mu wyszaleć się, wyładować emocje;
 • a także jeśli to konieczne, w prosty i przyjemny sposób utrzymywać prawidłową masę ciała.

W czasach, w których czas wolny naszych dzieci zdominowany jest przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski, Zumba Kids propaguje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia po to, aby stały się one dla Twojego dziecka czymś absolutnie naturalnym!


Licensed To Teach

 • Zumba® Basic 1Zumba® Basic 1
  Licensed to teach regular Zumba® classes.
 • Zumba Sentao®Zumba Sentao®
  Licensed to teach Zumba Sentao®.
 • Zumba Gold®Zumba Gold®
  Licensed to teach Zumba Gold®.
 • Zumba® Kids & Kids Jr.Zumba® Kids & Kids Jr.
  Licensed to teach Zumba® Kids.
 • Zumba® Kids & Kids Jr.Zumba® Kids & Kids Jr.
  Licensed to teach Zumba® Kids.